• Контакти
 • Карта сайту
 • На головну

// Статті / Обираємо навігатор з «тисячної» серії Garmin

Обираємо навігатор з «тисячної» серії Garmin
05.03.2010

Обираємо навігатор з «тисячної» серії Garmin

Всі вони такі однакові і в той же час різні…Який з них собі обрати, щоб не преплачувати за непотрібні функції. Ми допоможемо Вам обрати оптимальний варіант нової серіі автомобільних навігаторів Garmin

Кількість нових моделей Nuvi 1xxx, що з'явилися, змусило нас опублікувати загальну статтю, в якій будуть розглянуті основні характеристики, а також особливості цих пристроїв. Висока конкуренція ринку автомобільної навігації, що бурхливо розвивається, вимагає від виробників постійного оновлення модельного ряду. Хто раніше всіх запропонує найбільш досконалий, а головне доступний за ціною продукт - той напевно переможе, ставши лідером продажів. Модернізації можна піддати апаратну частину навігаторів, доопрацювати їх програмне забезпечення, додавши декілька додаткових функцій або мультимедійних застосувань. Цим і займаються більшість виробників навігаційних пристроїв, правда із різним успіхом. Автомобільні навігатори Garmin Nuvi сталі популярні в Україні завдяки високій культурі виробництва, бездоганній якості і наявності найдетальніших навігаційних карт з автоматичною прокладкою маршруту, в чому звичайно є велика заслуга компанії "Аероскан". Завантажені в GPS навігатор Garmin Nuvi карти дозволяють здійснювати адресний пошук і маршрутизацію практично по всій території України, містять базу об'єктів інфраструктури, з їх телефонами і іншими контактними даними. Останні версії карт підтримують найсучасніші функції навігаторів Garmin, такі як відображення 3D об'єктів.

 

 

 

 • Отже поділемо дану статтю на 3 частини: 
 • Огляд автомобільних навігаторів Garmin: Nuvi 1200, Nuvi 1250, Nuvi 1260T;
 • Огляд автомобільних навігаторів Garmin: Nuvi 1300, Nuvi 1310, Nuvi 1350T, Nuvi 1390T;
 • Огляд автомобільних навігаторів Garmin: Nuvi 1410, Nuvi 1490T.

Багато в чому саме карта дає навігатору Garmin безперечні переваги над конкурентами. Поки вони старанно прагнуть поліпшити мультимедійні функції своїх навігаційних пристроїв, яких і без того в сучасному автомобілі достатньо, Garmin робить ставку на розвиток навігаційних якостей. Нові автомобільні навігатори Nuvi 1200, 1300 і 1400 приємно здивують своїх потенційних покупців зручністю навігації в пішохідному режимі, для якого розроблені спеціальні карти cityXplorer™. Це дуже далекоглядний хід з боку Garmin, оскільки будь-який водій рано чи пізно стає пішоходом. Таким чином автомобіліст має змогу не розлучатися зі своїм навігатором поза автомобілем, використовуючи його по прямому призначенню. За допомогою карт cityXplorer™ навігатор здатний прокласти маршрут з врахуванням зупинок міського транспорту, підказуючи своєму власникові пункти пересадок. Зараз вже випущені пішохідні карти для європейських мегаполісів, так що сподіваємося на появу аналогічної карти Києва, Львова і інших великих міст України. Завдяки картографії cityXplorer™ навіть найпростіший навігатор Nuvi 1250 перетворюється на повноцінний універсальний навігаційний пристрій, який в користуванні буде набагато зручніший ніж  мобільний телефон або кишеньковий комп'ютер з GPS приймачем.  

 

Привична для всіх файлова система навігаторів зазнала деяких змін, які відбилися на розміщенні файлів з картами. Підключивши пристрій до комп'ютера і запустивши файловий менеджер, ми спостерігаємо незнайому структуру папок, в якій каталог "Garmin" залишений більше для сумісності. Для предзавантажених карт відведена спеціальна прихована тека ".System", де можуть зберігатися файли з назвою (gmapprom.img, gmappromX.img). Для призначених для користувача карт передбачений роз'єм для карток microSD і спеціальний підкаталог "Map", в якому підтримуються наступні варіанти розміщення файлів:  

gmapsupp.img - знайомий всім варіант 

gmapsupp_имя.img - з додаванням довільної назви

Xmaps.img - де X, порядковий номер карти

cityXplorer.mmr - новий тип файлів

Серйозно попрацювали виробники над зовнішнім виглядом і ергономікою новинок, так що навіть молодші моделі серії, навігатори Garmin Nuvi 1250 і Nuvi 1350, виглядають стильно і презентабельно. Пристрої трохи схуднули і скинули зайву вагу, що звичайно додає їм зручності використання поза автомобілем. Графічний інтерфейс автомобільних навігаторів цієї серії піддався незначному косметичному ремонту і зберіг основні риси, властиві всім моделям Garmin Nuvi, які давно славляться своєю зручністю управління. Включення приладу і блокування екрану тепер здійснюється розташованою зверху кнопкою, а не перемикачем, який використовувався раніше. У комплекті постачання ви знайдете автомобільне кріплення, яке використовується виключно як тримач, а не перехідник для кабелю живлення з хитромудрим роз'ємом, добре знайомим всім власникам авто навігаторів серії Garmin Nuvi 7xx і Nuvi 8xx. Таке рішення обумовлене крадіжками дорогих аксесуарів, що почастішали останнім часом, з автомобілів. Самі коробки, в яких поставляються нові моделі, приблизно однакових габаритів, правда помітно, що в них досить тісно себе відчувають такі крупні навігатори, як Garmin Nuvi 1410 і Nuvi 1490T. Власне на цьому ми можемо закінчити опис зовнішньої схожості учасників огляду і перейти до вивчення підтримуваних ними функцій. 

GPS навігатори Garmin Nuvi 1200, Nuvi 1250, Nuvi 1260T  

Вони найменші за розміром, підтримують базовий набір навігаційних функцій, одним словом - справжні бюджетні автомобільні навігатори. Оснащуються вони сенсорним дисплеєм розміром 3.5" дюйма, по характеристиках схожим з навігаторами Nuvi 2x5, проте при уважному розгляді стає помітно, що графіка трохи спрощена. Навігаційні голосові інструкції реалізовані з підтримкою оголошення  назв вулиць і найменувань доріг (TTS) , що звичайно сильно нас порадувало. Як найпростіша модель виступає навігатор Nuvi 1200, який не вміє відображати і попереджати про гранично допустиму швидкість на поточній магістралі. Враховуючи, що поставляється він виключно з картою України, подібна опція йому поки що  не дуже знадобиться (хоча не дуже втішна новина). Прийом дорожнього трафіку (пробок) підтримується всіма героями статті, за наявності додаткової антени GTM 25, Звичайно всі сучасні автомобільні приймачі Garmin можуть здійснювати навігацію по координатах завантажених зображень і підтримують функцію економії палива ecoRoute™.

Скористайтеся фото навігацією 

Згадуючи крилаті фрази Савелія Крамарова з фільму "Джентельмени успіху" про дерево і мужика в піджаку, мимоволі замислюєшся, як нудно міг пройти цей епізод, будь у героїв фільму навігатор із завантаженим зображенням цього дерева і точними координатами. Ви можете запланувати маршрут використовуючи фотографії сервісу "Google Panoramio", де зібрана величезна галерея живописних місць планети, яку ви самі здатні поповнювати фотографіями своїх улюблених місць. Фото навігація надасть вам дивні можливості для планування ваших захоплюючих подорожей. Досить банально обмінюватися маршрутними точками, тепер стало реальним завчасно спланувати маршрут, дивлячись на красу, яка чекає вас в пункті призначення. Ви назавжди збережете в своїй пам'яті найяскравіші моменти вашої подорожі, залишивши на пам'ять їх точні координати.Більш детально...

ecoRoute™ допомагає економити паливо 

 

 

Розглянемо цю функцію детальніше, для чого заходимо в меню налаштувань і вибираємо ікону ecoRoute™. Для початкових установок, які в процесі використання ви можете змінити, вводимо типа палива, його ціну, середню витрату по міському і заміському циклу. Після декількох поїздок і перегляду звіту, ви можете внести корективи до звіту витрат, якщо вони сильно відрізняються від реальних. Можна зайняти себе, відточуючи стиль своєї їзди шляхом зменшення витрати палива, плавно прискорюючись на розгонах  прагнучи підтримувати постійну швидкість руху. За це ваш навігатор нараховуватиме віртуальні бали, записуючи кращі результати в сторінку рекордів. Інформація про приблизну вартість поїздки завжди доступна на сторінці шляхового комп'ютера, а також в самому меню ecoRoute™. В узагальнення хочеться сказати про сторінку порад в меню ecoRoute™. Там можна знайти більше дюжини рекомендацій по економічній їзді, стільки не знайти навіть в авторитетних автомобільних журналах.

 

 

Функціональні характеристики:   

 • Слот розширення пам'яті microSD: так
 • Розширені голосові підказки: так
 • Інтерфейс Bluetooth®: лише в моделі Nuvi 1260T
 • Прийом дорожньої інформації: так, Nuvi 1260T - GTM антена в комплекті
 • Lane Assist: немає
 • Сортування проміжних пунктів маршруту: немає
 • Відображення 3D об'єктів: немає
 • Індикація допустимої швидкості: так, окрім Garmin Nuvi 1200
 • ecoRoute™: так
 • Фото навігація: так
 • Завантаження POI (точки стаціонарних радарів): так
 • Garmin Lock™: так (захист від крадіжки)

 

Навігатори Garmin Nuvi 1300, Nuvi 1350T, Nuvi 1310, Nuvi 1390T

 

 

Моделі оснащені широкоформатним дисплеєм розміром 4.3" дюйма, на якому зручно переглядати всю навігаційну інформацію. У пристроях реалізована підтримка функції Lane Assist (вибір смуги руху), а навігатор Nuvi 1390T здатний навіть схематично відобразити подальший напрям, з використанням звичних дорожніх знаків. Для коректної роботи функції Lane Assist (junction view) необхідно створити теку "JCV", в якій знаходяться відповідні файли, в прихованому каталозі ".System". В разі розміщення самої карти на змінному носієві необхідно буде створити на ньому аналогічний підкаталог "JCV" в теці "Garmin". Ми вже згадували, що всі моделі Garmin Nuvi здатні відображати інформацію про пробки. Для цього їм необхідна спеціальна антена GTM, яка зовні нічим не відрізняється від стандартного кабелю в прикурювач. Побачити дорожні затори нам допоможе автомобільний навігатор Garmin Nuvi 1350T, в якого ця антена йде в комплекті. Інші поширені на українському ринку моделі навігаторів Garmin Nuvi 1300 і Nuvi 1310 можна просто доукомплектувати відповідними антенами GTM.   

Прийом інформації про затори 

 

 

Дана можливість з'явилася у власників автомобільних навігаторів Garmin відносно недавно. Трансляція TMC даних наразі в Україні не діє – та й немає необхідності. А от більшість країн Європи вже оснащені даною хвилею віщання. Прийом дорожньої інформації в навігаторах Garmin влаштований дуже грамотно, що дозволяє отримувати найактуальнішу інформацію для прокладки маршруту з врахуванням заторів, що утворилися. При підключенні навігатора в прикурювач починає активуватися GTM приймач, скануючи весь діапазон FM частот в пошуку впевненого сигналу. Чим більше радіостанцій буде підключено для передачі даної інформації, тим більш якісно і оперативно навігатор оброблятиме отримані дані. Отримавши необхідну порцію інформації прилад готовий її обробити і відобразити на карті. На карті з'являється ікона з автомобілями, яка міняє свій колір залежно від міри напруженості на маршруті руху. Натискуючи на цю ікону ми потрапляємо в спеціальне меню, в якому можна відобразити затори на карті або проглянути їх список, в якому буде вказана передбачувана причина проблеми. Під час навігації стає доступна опція перегляду пробок на прокладеному маршруті, що очікують вас, які навігатор постарається об'їхати, не без вашої допомоги звичайно. Якщо якість сигналу стає неприйнятним для нормальної роботи приймача, він враховуватиме отриману раніше інформацію, і відновить її як тільки дозволять умови прийому. Можна легко поглянути як функціонує GTM приймач, для чого слід попасти в приховане інженерне меню навігатора. На сторінці з картою зайдіть в шляховий комп'ютер, потім натисніть на зображення спідометра і утримуйте на ньому палець. Через декілька секунд ви попадете в інженерне меню, де слід вибрати пункти: (Developer Info/GTM Status). Попавши в цей розділ вам стає доступною інформація про частоту на якій передається сигнал, режим роботи приймача, і головне - рівнь сигналу. В разі появи значень менше 20 - прийом дорожньої інформації стає неможливим. Можливі ситуації, особливо на початку використання навігатора, коли прилад зависай в пошуку частоти  сигналу, тоді слід скинути данні таблиці постачальників через меню налаштувань навігатора.

 

 

 Функціональні характеристики: 

 • Слот розширення пам'яті microSD: так
 • Розширені голосові підказки: так
 • Інтерфейс Bluetooth®: лише в моделей Nuvi 1310 і Nuvi 1390T
 • Прийом дорожніх зведень: так, Nuvi 1350T - GTM антена в комплекті
 • Lane Assist: так, окрім Nuvi 1300
 • Сортування проміжних пунктів маршруту: немає
 • Відображення 3D об'єктів: немає
 • Індикація допустимої швидкості: так, окрім Garmin Nuvi 1300
 • ecoRoute™: так
 • Фото навігація: так
 • Завантаження POI (точки стаціонарних радарів): так
 • Garmin Lock™: так (захист від крадіжки)

 

Автомобільні навігатори Garmin Nuvi 1410, Nuvi 1490T 

 

Назвати їх бюджетними, навіть язик не повертається, аж надто стильно вони виглядають на вітровому склі автомобіля. Маючи широкоформатний дисплей розміром 5" дюймів, ці навігатори гідні зайняти місця в найпрестижніших іномарках, що не перешкодить переносити їх в барсетці або кишені одягу, оскільки важать навігаторів всього 220 грам. При всіх перевагах  і наборах функцій, які ми спостерігали в моделях Nuvi 13xx, ці навігатори здатні додавати і сортувати проміжні пункти призначення. При плануванні маршруту за допомогою автомобільного навігатора Garmin Nuvi 1410 ви можете скористатися спеціальною опцією меню "Маршрути", в якому можливо вказати початкову і кінцеву точку, а також вибрати проміжні пункти зупинок, довільно розставивши їх в потрібному порядку. Ви можете зберегти створений маршрут і навіть змінити його надалі. Це дуже корисна функція, якої не вистачає навігаторам Nuvi 13xx, де можливо додати проміжну точку виключно в активному маршруті.
 
 
Функціональні характеристики:   
 • Слот розширення пам'яті microSD: так
 • Розширені голосові підказки: так
 • Інтерфейс Bluetooth®: так
 • Прийом дорожніх зведень: так, Nuvi 1490T - GTM антена в комплекті
 • Lane Assist: так, з підтримкою розширення "junction view"
 • Сортування проміжних пунктів маршруту: так
 • Відображення 3D об'єктів: немає
 • Індикація допустимої швидкості: так
 • ecoRoute™: так
 • Фото навігація: так
 • Завантаження POI (точки стаціонарних радарів): так
 • Garmin Lock™: так (захист від крадіжки)

Зробимо висновки 

Як ми розуміємо, нова серія автомобільних навігаторів призначена замінити бюджетні моделі Nuvi 2x5. Новинки володіють стильнішим і витонченішим дизайном, здатні виручити свого власника в транспортному потоці і міських джунглях, завдяки якісно новим пішохідним картам cityXplorer™. Нам здається, що конкуренти Garmin знову пішли по невірній дорозі перетворення навігатора в кишеньковий комп'ютер і назад. Що ж хоче нам запропонувати Garmin в своїх нових моделях? Він пропонує безмежні можливості навігації, автомобільної і пішохідної, перетворюючи свої новинки на унікальні навігаційні пристрої. Програвачі MP3 файлів і аудіокниг він залишив тим, хто все ще намагається зробити з мобільного телефону повноцінний навігатор. Проте найостанніші розробки в області автомобільної навігації, такі як відображення 3D об'єктів, залишаються поки що  за навігаторами Garmin Nuvi 715 і Nuvi 765T, які по колишньому вважатимуться найпрестижнішими, а такі моделі, як Nuvi 865T і Garmin Nuvi 760 - самими функціонально багатими і надійними.

Перелік нових моделей 

 
propecia te koop