• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Garmin HUD - перший погляд на новинку

Garmin HUD - перший погляд на новинку
28.05.2014

Garmin HUD - перший погляд на новинку

Зовсім недавно в продажу з'явився досить цікавий пристрій під назвою Garmin HUD. Цей прилад зацікавив багатьох автовласників з моменту першого анонсу про випуск цього девайся. У цій статті більш детально розглянемо, що він собою являє і його зручність використання в автомобілі.

Garmin HUD - дуже незвичайний пристрій. Незвичайне у всьому, починаючи з дизайну. Навіть складно провести аналогію з іншим пристроєм. Зовні девайс чимось схожий на зовнішній дисплей на рухомий нозі.

На верхній частині корпусу знаходиться VFD (вакуумний флюорисцентний) екран. В народі він більше відомий як сегментний, і найчастіше його можна зустріти в Hi-Fi техніці, такої як A/V ресивери, касетні деки і т.д. Особливість сегментного екрану - в гарна контрастність і відсутність паразитної засвітки. До речі, більшість проекційних автомобільних систем, що використовуються в автомобілях BMW, Citroen і Toyota, зображення формується як раз VFD екранами.

 

Корпус - пластиковий, як і у всіх пристроях Garmin - дуже якісний, схоже на ABS-пластик. До нього за допомогою шарніра кріпиться велика прогумована підставка. Кут налаштування по вертикалі - від 0 градусів до 50. А по горизонталі обмежень немає. Адже Garmin HUD потрібно розташовувати безпосередньо на торпедо, прямо по напрямку погляду водія. Відповідно, на багатьох автомобілях доведеться ставити пристрій прямо на панель приладів. Для цього вся нижня сторона підставки покрита липким шаром. Сама ж підставка виконана з товстої гуми, всередині якої є тонка металева пластина, яка зберігає первісну форму. Завдяки цьому, можливо встановити пристрій навіть на торпедо з кривизною: на вигнуту або просто тріснуту приладову панель. Якщо ж довіри до кріплення без використання дриля немає, то можна піти радикальним шляхом і зафіксувати пристрій двома маленькими саморізами (йдуть в комплекті). Але забігаючи трохи наперед, скажемо, що на такі жертви йти не доведеться - клейкий шар дуже добре утримує девайс. Головне - перед установкою Garmin HUD як слід протерти приладову панель від пилу, і в цьому випадку ні трамвайні колії, ні ями вам не страшні.

Концепція даного пристрою не передбачає якихось дій з боку користувача, тому ніяких органів керування на корпусі немає, крім кнопки Power на правому боці. На лівому боці розташоване гніздо для підключення блоку живлення. В черговий раз ми зустрічаємо прояв технічних геніїв та інженерів Garmin: на блоці живлення є додатковий USB порт для зарядки смартфона або планшета. Не у багатьох автомобілях є більше одного прикурювача, а городити город з розгалужувачів - не серйозно. Струм віддачі USB порту - цілих 2 Ампера, що дозволить спокійно заряджати навіть "ненажерливий" iPad.


На верхньому торці проектора є індикатор роботи. Правда, він спрямований від водія, тому практичний сенс його не особливо ясний.

Garmin HUD являє собою проекційний дисплей, тобто картинка проектується на поверхню, що відбиває. Розробником передбачено два варіанти використання. Перший - на лобове скло наклеюється спеціальна прозора плівка (щось подібне було реалізовано в Lexus LX470). Другий - на пристрій встановлюється спеціальний пластиковий екран (чомусь іменується виробником "лінзою"), що нагадує нам до болю знайомий приціл F-16. Аналогічу проекційну лінзу Ви можете зустріти на деяких японських автомобілях.

Кут нахилу "лінзи" фіксований, відповідно регулювати картинку можна лише коригуючи кут нахилу корпусу Garmin HUD.

В автомобілі проектор Garmin HUD виглядає набагато цікавіше. Звичайно, з вибором місця установки доведеться повозитися. При цьому рекомендуємо спочатку встановити сам дисплей, а потім підбирати оптимальне місце для приклеювання відбиваючої плівки, регулюючи кут нахилу дисплея щодо лобового скла. Для максимального ефекту потрібно отримати кут між дисплеєм і лобовим склом такий же, як і при встановленні штатної "лінзи" (близько 45 градусів).

Особливих складнощів при інсталяції не виникає, хоча процедура і потребує деякого часу. Найголовніше - отримати зображення в максимально зручному для водія місці, щоб не довелося далеко переводити погляд безпосередньо від дороги.

Також потрібно розуміти, що відображення видно під прямим кутом. І при погляді збоку або не видно нічого, або видно лише частину зображення. Можна сказати, що проекція виводиться винятково для водія. Це його особистий інструмент. Зручно було б виводити на цей екран ще і текст SMS-повідомлень, але мабуть, правила техніки безпеки при водінні не дозволяють читати SMS за кермом.

Якщо з якихось причин варіант з наклейкою на лобове скло вас не влаштовує, згадуємо про тієї самої пластикової "лінзі". На наш погляд, варіант з наклейкою зручніше, але багато що залежить від кута нахилу лобового скла, так і наявність вибору - завжди добре. Безумовно, не варто намагатися прочитувати інформацію безпосередньо з дисплея - картинка відображається дзеркально і тому нічого не зрозуміло.

 

З установкою розібралися, пора перейти безпосередньо до використання пристрою.


Враження від використання Garmin HUD
Якщо хто ще не зрозумів - Garmin HUD це не самостійний пристрій. Він не має в собі ні GPS-приймача, ні будь-яких інших модулів. Це безпосередньо зовнішній дисплей. В якості джерела використовується смартфон або планшет з встановленою системою навігації Navigon. Для початку необхідно включити модуль Bluetooth на смартфоні, відшукати Garmin HUD в пристроях і зробити пару. Все відбувається в автоматичному режимі, навіть пароль вводити не доведеться. Після цього можна запускати навігацію і на проекційному дисплеї відображається вся необхідна інформація. А саме: напрям наступного маневру і відстань до нього, поточна і максимально дозволена швидкість, необхідна смуга руху для здійснення маневру, інформація про наявність пробки, камери фіксації, а також попередження про перевищення швидкості. До речі, значок автомобільної пробки - червоного кольору. Всі інші індикатори дисплея - зелені.


До речі, одна з переваг дисплея Garmin HUD - висока яскравість. До того ж вона регулюється безпосередньо з програми навігації, і сам Garmin HUD має два режими роботи - денний і нічний. При настанні вечора яскравість дисплея автоматично знижується, щоб не дратувати погляд водія.

Вся особливість Garmin HUD в тому, що він виводить всю необхідну інформацію у зручне для водія місце. Не потрібно крутити головою, щоб подивитися: через скільки метрів буде наступний поворот, і в яку смугу потрібно завчасно перебудуватися. Звичайно, хтось скаже, що навігатор - це насамперед карта. Дозвольте не погодитися: навігатор в горах, у лижному поході або при орієнтуванні на місцевості - це насамперед карта. У місті ж, коли рухаєшся по прокладеним сірим смужкам асфальту, навігатор - це насамперед повороти, з'їзди і відстані до них. Тому інформація, яка виводиться перед тобою - необхідний мінімум для того, щоб доїхати до певного місця. А карту завжди можна глянути на світлофорі.

 

Єдине, що можна було б додати про пристрій - це гучний динамік.
В цілому Garmin HUD вийшов дуже незвичайним і в той же час практичним пристроєм. Багато виробників випускають різні девайси, які покликані привнести щось нове в наше життя, зробити його цікавішим. Але насправді виявляється, що практичність багатьох пристроїв зводиться до нуля, і ніяких переваг насправді у них немає, хіба що крім "вау-ефекту". На перший погляд може здатися, що Garmin HUD - один з таких. Але насправді, це дійсно дуже зручний інструмент, що реально робить життя водія трохи легшим і приємнішим. Звичайно, можна вважати недоліком Garmin HUD той факт, що він працює лише в парі з навігаційною системою Navigon. Але який сенс дорікати виробника в тому, що його пристрій не працює з продукцією конкурентів?

 

Упаковка і комплектація

Пристрій поставляється в коробці невеликих розмірів. Як і будь-яка інша продукція компанії Garmin, упаковка виконана з щільного картону і оформлена у фірмовому стилі. В комплекті з Garmin HUD йде все, що тільки може знадобитися: автомобільний блок живлення, саморізи для кріплення, пластмасова "лінза", наклейка на лобове скло в паперовому конверті, а також тоненьке керівництво користувача.

Ознайомитись з технічними характеристиками та купити пристрій можна за посиланням - Garmin HUD