• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Garmin nuvi 500 – універсальний навігатор

Garmin nuvi 500 – універсальний навігатор
31.01.2010

Garmin nuvi 500 – універсальний навігатор

Навігатор nuvi 500 - це міцний, водонепроникний і багатофункціональний прилад, яким Ви зможете скористатися як в автомобілі, так і на велосипеді, катері, а також під час пішої прогулянки.

Вже давно і частенько люди говорять про недоліки автомобільної навігації, серед яких, неможливість повноцінно ними користуватися поза автомобілем. Більшість автомобільних навігаторів працюють на акумуляторах і здатні виконувати свої функції протягом досить тривалого часу без підзарядки, але бояться вони як вогню капризів погоди. Виходить, що людині яка їде на рибалку на своєму автомобілі, необхідно мати при собі два навігатори. Один автомобільний, і ще один портативний, той який не підведе його в будь-яких погодних умовах. 

Garmin nuvi 500
Крім того, в портативних приймачів GPS зазвичай є сторінка з функцією компаса, і не вдаючись до плюсів і мінусів звичайного і електронного компаса, з упевненістю можна сказати, що в густому лісі і на «великій» воді ця опція буде зовсім не зайвою. Тому всі з великим нетерпінням чекали виходу на ринок нового автомобільного навігатора Garmin Nuvi 500, який оснащений водозахищеним корпусом. До всіх плюсів цього навігатора додається ще один - функція компаса, яка раніше була лише в портативних моделях Garmin. 
 
Garmin nuvi 500
 

При першому знайомстві з Garmin Nuvi 500 з'явилося відчуття, що іменується в психології як «Deja vu», тобто відчуття чогось знайомого і вже одного дня баченого. Власне він схожий на свого близького родича, Nuvi 205, але лише на перший погляд. При детальнішому порівнянні, особливо, коли є можливість покласти два цих приймача поруч, можна відмітити не мало істотних відмінностей. По-перше це розміри. Герой цієї статті більший за свого автомобільного брата. Худенький Nuvi 205 має розміри 9.7x7.1x2.0 см, а Nuvi 500 - 10.7x8.5x2.3 см, і його вже не назвеш тонким і витонченим. Але що приховують ці зайві сантиметри? Як виявилось, сюрпризів в нього не мало, і головний з них - реальна можливість використовувати приймачі серії Nuvi на водному транспорті, на катерах і моторних човнах в незахищеному режимі! Прилад заявлений як водозахищений за стандартом IPX7, тобто як мінімум дощ або серйозна хвиля не повинні завдати йому навіть незначної шкоди. А уміння працювати з BlueChart® g2 Vision робить його дуже цікавим для стаціонарного розміщення на плавучому транспортному засобі. Але це ще не всі сюрпризи нашого товстуна. Nuvi 500 також заявлений виробником  як портативний навігатор, який оснащений функцією TrackBack і компасом. Цей приймач буде однаково корисний на дорозі, в густій гущавині лісу ті водних подорожах.

Garmin nuvi 500
   

В цілому, інтерфейс nuvi 500 аналогічний інтерфейсу автомобільних навігаторів Garmin. Зміни незначні, але зручні. Тепер щоб вибрати режим використання навігатора (автомобіль, пішохід, велосипед), немає необхідності лазити далеко в налаштування приладу, піктограма вибору режиму роботи винесена на головну сторінку nuvi 500.

 

Garmin nuvi 500
 

 

Налаштування навігації і відображення карти для кожного режиму свої власні, що дозволяє вибрати найбільш зручне представлення карт і спосіб прокладки маршруту для кожного варіанту використання.

 

Garmin nuvi 500

 

Хто хоч раз до цього стикався з автонавігаторами серії Nuvi і намагався використовувати ці апарати для піших подорожей, лише єхидно усміхнеться, згадуючи не дуже довгий час роботи внутрішньої батареї. Ось тут і ще один сюрприз - Nuvi 500 оснащений змінною батареєю підвищеної (1880 mAh) ємкості, яка ховається під досить надійною, і захищеною гумовими ущільнювачами, кришкою. Обіцяний час автономної роботи повинен скласти близько 8 годин. Також під батареєю виявився значок РОСТЕСТ (РСТ), що приємно зігріло нам душу, і вказало на абсолютно бездоганне походження цього навігатора. У батарейному відсіку сховався порт miniUSB і роз'їм для підключення карт microSD. Це дозволяє оснастити даний приймач найнеймовірнішим набором картографічного програмного забезпечення, не економлячи на вільному просторі в самому апараті, який складає біля 3Gb. Під кінець хочеться відзначити, що серйозна конкуренція з боку інших виробників навігаційних приймачів, найблаготворнішим чином діє на творчо-технічний колектив компанії Garmin, заставляючи їх створювати все більш і більш цікаві продукти, що не мають аналогів. Такі наприклад, як автомобільний, водний, мото - вело і туристичний навігатор Garmin Nuvi 500.