• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Невеликий огляд оновленої серії Garmin eTrex

Невеликий огляд оновленої серії Garmin eTrex
14.12.2011

Невеликий огляд оновленої серії Garmin eTrex

Огляд нових портативних навігаторів Garmin серії eTrex з підтримкою Глонасc, які у Львові ви завжди можете придбати у нас.

Все тече, все змінюється в наш стрімкий час. Компанія Garmin постійно оновлює автомобільні серії навігаторів, перебуваючи на гребені нових іноваційних рішень. Однак не залишаються без уваги і портативні ручні навігатори. Так, минулого року оновлені дуже популярні 60-та і 70-та серії, про які вже багато написано. І, нарешті, дійшла черга до напевно найбільш поширеної серії ручних навігаторів - eTrex.

 

 

 

Вперше серія eTrex, як форм-фактор, вийшла в світ приблизно в 2000 році, і з тих пір не зазнала ніяких зовнішніх змін, до цього дня. Підвищувалася чутливість приймачів, поліпшувалися дисплеї, збільшувалася продуктивність процесорів, виростав обсяг пам'яті, але корпус залишався незмінним. Погодьтеся, не всякий електронний пристрій може похвалитися таким довголіттям. Були звичайно в цієї серії і свої «родові» грішки, наприклад зрідка відклеювалася  бічна ущільнювальна гумка.

І ось нарешті, конструкторська думка інженерів Garmin дісталася і до eTrex-ів. Випущено три моделі eTrex 10, 20 і 30.

На долю цієї серії випала знаменна честь стати першовідкривачем портативних навігаторів з використанням Російської супутникової системи ГЛОНАСС спільно з американською GPS. У «Меню Супутників» російські супутники ГЛОНАСС мають номери старше 60 і виділені іншим кольором.

 

Які ж основні подібності та відмінності від колишніх моделей? eTrex 10 - це, по суті, аналог старого жовтого eTrex-а, тобто чорно-білого приладу початкового рівня без можливості завантаження карт. Однак роздільна здатність екрана значно збільшилася і становить 128х240 пікселів, у попередника ж була  64x128. Так само збільшено кількість шляхових точок з 500 до 1000 і кількість збережених треків з 10 до 100. eTrex 20 і eTrex 30 - це кольорові повнофункціональні навігатори з можливістю завантаження маршрутизованих карт, у тому числі із зовнішніх флеш-карт,і спеціалізованих морських навігаційних карт формату Blue Chart g2. В Українському  варіанті - в комплекті карти «Топографічна карта України, топо» від компанії «Аероскан».

  

«Тридцятка» від «двадцятки» відрізняється наявністю трьохосьового  магнітного компаса, барометричного висотоміра і можливістю дистанційної бездротової передачі даних на інші відповідні * прилади, а також можливістю підключення датчика серцебиття  і датчика вело-педалювання.

 

Якщо продовжити паралелі наступності, то можна сказати, що eTrex 20 - це логічне продовження лінійки Legend HCx, а eTrex 30 - Vista HCx. Розмір екранів у новинок не змінилися - 176х220 пікселів, а ось кольоровість зросла до 65 тис. відтінків, що дозволило включити в прилади перегляд фото. Так само в ці прилади додана можливість завантаження растрових зображень і знімків із супутника, останнє за допомогою річної передплати на сайті garmin.com.

  

Збільшено кількість шляхових точок з 1000 до 2000, збільшено кількість маршрутів з 50 до 200 і кількість збережених треків з 20 до 200. Трек-лог поточного трека і раніше 10000 точок. У всієї нової серії заявлена тривалість роботи від одного комплекту батарей типорозміру АА до 25 годин.

А ось від продовження лінійок Venture \ Summit HC і Legend \ Vista H компанія Garmin відмовилася.

Першим до нас на тестування потрапив eTrex 20 і саме про нього піде подальший огляд.

 

Корпус приладу тепер став цілісно-пластиковий, бічні сторони з пористої пластмаси з додатковими ребрами для уникнення можливості вислизання приладу з рук. В цілому, за нашими тактильними відчуттями, прилад в руці «сидить» більш зручно, ніж старий eTrex. Набір кнопок залишився тим самим: 3 зліва - Зум + / - та Меню, і 2 праворуч - Увімкнути і Васк, джойстик на лицьовій панелі, який тепер змістився вправо. Можливо, це зміщення джойстика буде предметом суперечок серед гурманів ергономіки, але по нашому сприйняттю, це не ускладнює використання приладу ні лівою, ні правою рукою. Однак, скільки людей-стільки й думок.

У верхній частині задньої сторони розташований USB-роз'єм під герметичною гумовою кришечкою. Цей же роз'єм використовується для подачі зовнішнього живлення-за стандартом USB - 5 вольт. Батарейний відсік, як завжди, вміщує дві батарейки або акумулятори типорозміру АА і роз'єм для мікроSD-флешкарти. І черговий подарунок від інженерів Garmin - тепер у всіх портативних ручних навігаторів ідентичні кріплення для додаткових аксесуарів. А саме карабіни, авто кріплення, кріплення на кермо велосипеда (мотоцикла, квадроцикла) і морське кріплення.

  

Власне, за останні роки у портативних навігаторів склався якийсь постійний набір функцій, який не змінюється у всіх моделей - будь то новомодні Oregon і Dakota або класичні GPSmap 62/78. «Головне Меню» eTrex 20 зображено на малюнку і містить практично все найнеобхідніше для ручних приладів.

  

У порівнянні зі старими eTrex-ами додалися ще перегляд фото і будильник, ну і меню «Схованки» для мисливців за скарбами. Не будемо детально описувати всі можливі функції - для цього в комплекті поставляється досить докладне Керівництво користувача російською мовою. Як завжди, використовуючи маршрутизовану карту «Топографічна карта від Aeroscanї», можна прокласти маршрут по дорогах у будь-який куточок нашої неосяжної Батьківщини, конкретніше туди, де власне є ці самі дороги. Або планувати маршрут самому в пішому або водному режимі по точках. На малюнку нижче показані сторінки «Менеджера маршрутних Точок».

  

А так виглядає «Менеджер Треків».

 

 
 

 

І меню «Налаштування» у вигляді невеликої діаграми.

 

У меню «Відображення» можна налаштувати час підсвічування екрана, вибрати палітру меню (варіанти кольорів вказані в діаграмі), а так само включити можливість знімків копій екрану. Меню «Послідовність сторінок» дозволяє додати або прибрати основні сторінки, які перегортаються за допомогою натискання правої верхньої кнопки Васк.

Які можна зробити висновки з цього огляду?

- Новий покращений корпус;

- Прийом супутників ГЛОНАСС;

- Збільшена кольоровість екрану;

- Завантаження растрових зображень і супутникових знімків;

- Збільшено обсяг даних;

- Універсальне кріплення.

 Таким чином, звичайно, нові прилади стали набагато сучасніші і елегантніші, при цьому анітрохи не втратили в практичності і придбали нові корисні функції. І можна стверджувати, що компанією Garmin зроблено черговий досить істотний крок у просуванні портативних ручних навігаторів.

* - Прилади, які підтримують дистанційну передачу даних: Montana 600, 650, Oregon 300, 450, 550, Dakota 20, Colorado 300, Foretrex 401, GPSmap 62 S, GPSmap 78 S.

MsoNormal