• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Огляд туристичного навігатора Garmin Montana 650

Огляд туристичного навігатора Garmin Montana 650
02.10.2011

Огляд туристичного навігатора Garmin Montana 650

Пропонуємо Вашій увазі невеликий огляд, на сьогоднішній день самого функціонального туристичного приладу від компанії Garmin – Montana 650, купити який у Львові ви завжди можете в нас.

Dakota, Oregon, Montana ... Судячи з назви, формі і зовнішньому вигляду, новинка повинна була стати продовженням дружнього сімейства портативних навігаторів з сенсорним екраном.

 

 

Зліва направо: Garmin Montana, Oregon, Dakota

 

Але завдяки значним розмірам дисплея і суттєвим доопрацюванням функціоналу, Montana 650 - це більше, ніж просто портативний навігатор. Модель претендує на лаври легендарного GPSMAP 276C. Такий же універсальний прилад, тільки  більш компактного розміру.

Великий дисплей з автоповоротом

Діагональ дисплея цього навігатора - 4 дюйма. Точно така ж, як у широкоекранних автомобільних Garmin nuvi. Цей факт вже наводить на думки про те, що Montana 650 було б цікаво використовувати в автомобілі.

 


 

Це ж підтверджується подвійною орієнтацією екрана.

Чотиридюймова матриця з роздільною здатністю 272x480 пікселів має антиблікове покриття, тому картинку  дійсно видно добре навіть на яскравому сонці.

Робота від акумуляторів і батарейок

Друга важлива особливість - вміння працювати не тільки від пальчикових батарейок, як інші туристичні прилади, але і від літій-іонного акумулятора. Виробник обіцяє, що 2000 мАг акумулятора вистачить на 16 годин автономної роботи, а комплекту з трьох батарейок - на 22 години. Зверніть увагу, що через великий розмір дисплея Montana 650 потрібно не дві батарейки, а три. Для обох типів живлення використовується один простір. Тобто встановити одночасно і акумулятор, і батарейки не вийде.

USB, зовнішня антена і голосові підказки

Зовнішній огляд виявив наявність USB-роз'єму для зв'язку з комп'ютером. У нових моделях Garmin використовує високошвидкісний стандарт передачі даних по USB, тому картографія та інша навігаційна інформація завантажується в пам'ять пристрою порівняно швидко. Внутрішній об'єм пам'яті Montana 650 - 3 Гб. Пам'ять може бути розширена карткою microSD потрібної ємності.

 


 

Зовнішня GPS антена для сучасних навігаторів практично не потрібна. Хіба тільки для установки приладу в танку. Але Garmin подбав і про можливість її підключення.

Нарешті, саме несподіване, що ми виявили - 3,5 мм аудіовихід. До навігаторові можна підключити звичайні навушники або зовнішній динамік. Це потрібно для прослуховування голосових підказок при прокладанні маршруту по дорогах.

 


 

Швидше за все, цей самий роз'єм вам і не знадобиться. Справа в тому, що спеціально для Garmin Montana розроблено автомобільне кріплення на панель або лобове скло з вбудованим динаміком. При цьому сигнал передається на кріплення через контакти на бічній грані пристрою.

 


 

Крім автокріплення, цей прилад можна оснастити морським тримачем на гвинтах і універсальним кріпленням для мотоцикла або квадроцикла. Мото кріплення реалізовано трохи інакше, ніж автомобільне: від кріплення відходить «хвіст» з аудіороз'ємом, до якого вже підключаються будь-які навушники.

Напевно, після всього вищесказаного, немає сенсу окремо зупинятися на надійності і водостійкості. Montana 650 не боїться водних процедур, відрізняється міцністю і готовністю до роботи в найскладніших умовах. Мабуть, єдине, чим доводиться розплачуватися за великий екран і універсальність живлення - вага пристрою. З акумулятором Garmin Montana 650 «тягне» на 289 грам, з комплектом батарей - на 333.

Оновлений інтерфейс

На самому початку огляду ми зазначили, що Garmin Montana 650 вміє автоматично змінювати орієнтацію екрану. Це не єдине нововведення в інтерфейсі навігатора. Garmin вдалося зберегти простоту управління Dakota і Oregon, поліпшивши інтерфейс і зробивши його ще зручніше.

 


 

На головному екрані Montana 650 крупно відображається поточна дата, час і чотири піктограми швидкого доступу до основних сторінкам навігатора. Інші можливості приховані в додатковому меню. У порівнянні з Garmin Oregon, у якого всі піктограми були зібрані «в одну купу», таке рішення здалося нам дуже зручним.

 


 

Крім головної сторінки, істотно перероблена настройка карти. Окремо налаштовується вид картки, окремо - панель управління.

 


 

Наприклад, для пішого походу краще двовимірний вид, для автомобільної їзди - перспектива. Панель управління - це додаткова інформація, яка буде показуватися на екрані. Це може бути панель, аналогічна автонавігатору Garmin nuvi, компас, дані про маршрут, висотомір ... Причому панель можна приховувати, щоб збільшити огляд карти.

 

 

Можливість робити фотографії, звичайно, це не найголовніше. Але у фотографій, зроблених Garmin Montana 650, є одна важлива відмінність. У файлі з фото зберігаються координати. За допомогою геолокаційних сервісів для завантаження фото (наприклад, фотоальбомів Google або Яндекс), фотографії можна розмістити на мапі, проілюструвавши свою подорож.

 


 

П'ятимегапіксельна фотокамера робить непогані знімки на рівні камер мобільних телефонів. На жаль, через відсутність хоча б якоїсь спалаху або підсвічування, при нестачі світла якість фото залишає бажати кращого.

Наостанок, відзначимо ряд можливостей, які не є новими, але заслуговують згадки:

 • Бездротова передача даних між навігаторами Garmin

 • Завантаження сканованих карт

 • Трьохосьовий магнітний компас, нечутливий до нахилів пристрою.

Висновок:

За своїми можливостями Garmin Montana «перепльовує» авто-і мотонавігатори і успішно конкурує з морськими GPS приладами. При цьому, на відміну від інших портативних GPS, має дійсно великий екран. Ми рекомендуємо цю модель тим, хто шукає універсальний навігатор з широкою сферою застосування. Досить просто доповнити комплект необхідними кріпленнями, і можна вирушати в дорогу!

 
nexium online kaufen