• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Garmin та растрові карти

Garmin та растрові карти
02.07.2010

Garmin та растрові карти

Тепер ви самі зможете робити картографію для соїх улюблених приладів Garmin. У цій статті пропонуємо Вашій увазі два не дуже складних метода створення растрових карт.

Компанія Garmin надала можливість користувачам  своєї продукції завантажувати растрові карти для останньої лінійки туристичних навігаторів Colorado, Oregon (200, 300, 400, 550), і Dakota.

 

Ця можливість набагато розширює функції навігаторів вказаних моделей, дозволяючи використовувати специфічні, деталізовані карти в тій місцевості, де немає покриття основної векторної карти, або там де її детальність менша  за растрову карту.   

 

Слід зазначити, що компанія Garmin пропонує користувачам самостійно створювати і використовувати в своїх навігаторах растрові карти.   

Отже перше, що необхідно зробити – це оновити прошивку Вашого навігатора

 

Увага!!!

 

Необхідно знати, що оновлюючи прошивку свого навігатора самостійно, ви добровільно відмовляєтеся від гарантійних зобов'язань, в разі чого можливий ремонт здійснюватиметься за ваш рахунок!

Під час перепрошивки переконайтесь що встановлені нові батарейки або повністю заряджені акумулятори, розрив з'єднання через USB вашого комп'ютера і навігатора недопустимо, у жодному випадку не повинне вимикатися живлення комп'ютера під час перепрошивки! В разі недотримання цих умов можливий збій ПЗ навігатора, після якого вам доведеться звертатися за відновленням або заміною навігатора в сервісний центр (за ваш рахунок ).

 

Якщо ви прочитали дане попередження і згодні - то сміло оновлюйте  ПЗ свого навігатора через програму WebUpdater, яку можна знайти на офіційному сайті Garmin.(www,garmin.com)  

 

Після того, як Ваш прилад перепрошитий він здатний працювати з растровими картами.

Навігатори Garmin лише починають працювати з растровими зображеннями, тому їх можливості не безмежні.

 

Метод перший. 

 

Спосіб створення карт за допомогою програми Google Earth  описаний в офіційній рекомендації від виробників Garmin, і не вимагає спеціальних навиків.

Отже перше, що робімо це вибираємо вихідне зображення, яке надалі буде растровою картою.

 


 

Для прикладу візьмемо невелику частину карти Львівської області у форматі JPG (якщо Ваша карта в іншому форматі її необхідно конвертувати).  

 

Тепер запускаємо програму " Google Earth " і переходимо в точку відповідності малюнка. В меню програми вибираємо - "Додати зображення", що накладається, - і вставляємо підготовлене зображення.

 


 

В діалоговому вікні, що відкриється бігунок прозорості вставленого зображення (1) встановлюємо так, щоб можна було коректувати положення малюнка відносно карти.

 

 

 

Зеленими маркерами на зображенні можна перемістити, обернути зображення, а також змінити його розмір. Маркер в центрі (2) перетягує зображення, маркер у вигляді ромба (3) змінює його нахил, а кутові і бічні маркери (4) і (5) змінюють розмір зображення. Перетягуючи маркери поєднуємо  малюнок і карти. 

 

Увага!!!

 

Супутникові знімки завжди мають певний зсув, якщо ви знаєте на скільки - переміщуючи зображення враховуйте це зрушення.

У даному прикладі вважатимемо що зрушення нульове.

 

Вирівнявши зображення, повертаємо повзунок прозорості в крайнє ліве положення, роблячи зображення не прозорим, і закриваємо діалогове вікно.    

 

Настав час завантаження підготовленого зображення в навігатор. Підключаємо навігатор до комп'ютера, і переходимо на «флеш пам'ять» навігатора (за для безпеки ПЗ Вашого навігатора радимо завантажувати карти на карточку пам’яті, щоб в разі чого її легко можна було б дістати і від форматувати) . Якщо потрібно створюємо папку .../Garmin/CustomMaps/ або перевіряємо її вміст -  видаляючи не потрібні файли.  

 

У панелі інструментів  програми Google Earth правою кнопкою миші клікаємо по нашому вставленому зображенню і зберігаємо його на флешці навігатора в папці.../Garmin/CustomMaps/. При цьому назву карти можна давати довільну, але бажано латинськими буквами і не дуже довгу.

 


 

Ну от і все. Карта, створена цим способом, готова і знаходиться в навігаторі. Відключаємо навігатор від комп'ютера, включаємо його, переходимо в - "налаштування, карта, інформація про карти"-  і включаємо карту "CustomMaps"... Насолоджуємося отриманими результатами.

 


 

 

Метод другий.

 

В даній статті розглянемо ще один спосіб створення карт для приладів Garmin (Oregon 300, Oregon 450, Oregon 500, Colorado 200, Colorado 300, Dakota 10, Dakota 20), а точніше конвертацію вже готових карт зроблених відомою програмою OziExplorer.

Цей спосіб передбачає використання підготовлених зображень, заздалегідь прив'язаних по координатах.

 

Отже, якщо ви  вмієте робити прив’язку координат в програмі OziExplorer, або маєте вже готові карти зроблені цією програмою вам тільки знадобиться програма "OziMapToKmz". Як нею користуватись буде розглянуто нижче.

 

Для прикладу візьмемо невелику частину  карти автомобільних шляхів Львівської області.

 


 

Запускаємо програму "OziMapToKmz" і відкриваємо файл прив’язки до координат з розширенням «.map».

 


 

Далі робимо п’ять простих кроків:

 

1. Вибираємо мову.

2. Вводимо назву створюваної карти.

3. Ставимо галочку, якщо хочете зберегти копію створюваного файлу на комп'ютері. Файл в цьому випадку буде додатково збережений в папці з програмою.

4. Вказуємо шлях збереження карти. В прикладі карта відразу заливається на флешку в папку .../Garmin/CustomMaps

5. Компілюємо карту.

 


 

На цьому процес створення карти завершений. Включаємо навігатор і насолоджуємося результатом:

 

 

 


 
acheter paroxetine france