• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Прийшов час Garmin Colorado 300

Прийшов час Garmin Colorado 300
01.04.2010

Прийшов час Garmin Colorado 300

У дусі традицій, Garmin створювала GPS - навігатор, яким легко керувати в будь-якій ситуації. Пропонуємо Вашій увазі Garmin Colorado, купити який у Львові Ви завжди зможете в нас.

Професійні або туристичні GPS - навігатори - це абсолютно особлива категорія, сімейства навігаційних приладів, тому, що частенько на них лягає відповідальність за життя і долі людей. Але навіть в найпростішому випадку, коли GPS- навігатор супроводжує вас на відпочинку, до нього пред'являються абсолютно інші, специфічні вимоги, незнайомі більшості виробникам автомобільних GPS - приладів. І недивно, що на особливу пошану в серії професійних туристичних GPS - навігаторів заслужили моделі Garmin eTrex і Garmin GPSMAP 60, що здобули репутацію надійних, невибагливих помічників, якими і горіхи колоти можна, якщо що...

Але прогрес не стоїть на місці, і вічно пропонувати покупцеві одні і ті ж серії, нехай навіть легендарні, не станеш. Ось і компанія Garmin вирішила повернутися до розробки туристичних GPS - навігаторів і представити нам абсолютно нові моделі. Справедливо відмічу, що Garmin і не забувала про цю галузь і постійно удосконалювала серії eTrex і GPSMAP, але внутрішні  зміни не так сильно помітні покупцям, як повністю нові моделі. Рік тому в Україні з'явилися у продажу GPS - навігатори Garmin Colorado і Oregon, що є новим словом в секторі туристичних моделей. Сьогодні ми розглянемо Garmin Colorado, і згадуючи легендарні eTrex і GPSMAP 60, поміркуємо про те, куди йдуть "туристи".

Колорадський Рок'н Ролер

Ясно, Garmin розробляла навігатор Colorado для прихильників подорожувати по горах, і це стосується не лише альпіністів, лижників і джиперів, але і просто тих, хто вважає, що краще за гори можуть бути лише гори... Серед відмінних особливостей - вбудований барометричний альтиметр, електронний компас, досяжний слот для карток SD, можливість обмінюватися даними з іншими навігаторами Colorado без використання комп'ютера! Плюс - базова топографічна карта із затінюванням рельєфів. Так само прилад підтримує формат GPX для завантаження точок інтересу (POI) з інтернету, з сайтів геокешинга прямо в навігатор. Але, мабуть, найпомітніше нововведення - це система управління Rock'n Roller, що є комбінацією з коліщатка, що натискається, і 4-х позиційної хрестовини. Ця система управління дозволить управляти приладом однією рукою, що, погодьтесь, дуже навіть актуально для туризму.

У коробці з навігатором Colorado 300 ви знайдете інструкції користувача, USB кабель, програму Garmin MapSource, і карабін, за допомогою якого вам буде простіше простого знайти, куди повісити GPS- навігатор. Ось вже точно незвичайний аксесуар і незвичайний для рядового користувача метод носіння електронного гаджета. Але саме такий спосіб дозволяє легко знімати пристрій, або навпаки працювати з ним, не знімаючи з поясу. Але від себе ми традиційно рекомендуємо придбати чохол для GPS-навигатора, адже подряпини, отримані в "мирний час" найбільш образливі.

Дизайн Garmin Colorado 300

У дусі традицій, Garmin створювала GPS - навігатор, яким легко керувати в будь-якій ситуації, навіть якщо ви висите вниз головою на прямовисному гірському схилі, або пробираєтеся по болоту з жердиною в руці, вам повинно бути зручно не просто тримати GPS - навігатор, але і керувати всіма його функціями. Доступ до меню, вибір його пунктів повинні здійснюватися однією рукою, тому прилад має вертикальну орієнтацію. По розмірах Colorado 300 довше, ширше і товстіший за середній мобільний телефон.

 

Корпус Colorado 300 візуально розділений на дві частини - срібляста пластикова і чорна, обгумована. Велику частину лицьової сторони займає LCD-экран, збільшений по висоті, його роздільна здатність так само виросла до 240x400 в порівнянні з навігаторами eTrex і GPSMAP 60. Повноцінний екран LCD з підтримкою 65 тисяч кольорів - це не надлишок, а вже необхідність для сучасного GPS - навігатора. По-перше, на такому екрані краще видно контури будинків, нанесені в нових версіях карт, а по-друге, такий екран краще відображає топографічні карти, де висота традиційно відображається градаціями кольорів. Екран має більші кути огляду - приблизно до 170 градусів зліва, справа і знизу. Навіть на максимальній яскравості він не сліпить, так що швидше за все вам не доведеться регулювати яскравість як вдень, так і вночі.

Найцікавіше в зовнішності Garmin Colorado 300 знаходиться в його верхній частині. Перш за все, це масивна антена, що забезпечує навігаторові приголомшливу чутливість, яка таки необхідна в складних умовах, - в густих лісах і гірських місцях. Загалом, в звичному місці існування Colorado 300.  Антена плавно перетікає в коліщатко управління, на якому хочеться зупинитися детальніше. Система управління Rock'n Roller, запропонована компанією Garmin, дійсно може вважатися інноваційною. Суть її полягає в тому, що в коліщатко з чітко вираженими кроками повороту, вбудована ще і 5-позиційна хрестовина, як на ігрових маніпуляторах. Тобто, ви можете обертати коліщатко, натискати на нього вліво, вправо, вгору, вниз, а в його центрі розташовується кнопка "ОК". Натиснення, правда, не такі чіткі, як обертання - частина "ролера", що натискається, дуже туга, і напевно тому не має програмного блокування.  Під коліщатком, зліва і справа розміщені дві круглі пластикові кнопки, праворуч від коліщатка, на торці корпусу встановлений вимикач, а за ним - порти MINIUSB і MCX, та кнопка Reset, приховані під гумовою заглушкою.

 

Взагалі, ідея використовувати колесо прокрутки або ролик в гаджетах дуже стара. Починаючи від комп'ютерних мишок, стільникових телефонів і закінчуючи сенсорним iPod, коліщатко в кожному випадку підтверджує свій статус - найбільшого винаходу еволюції. Але якщо MP3 плеєри спочатку обходилися лише декількома кнопками, то ось стільникові телефони, найближчі родичі GPS - навігаторів, так і не навчилися обходитися одним коліщатком. І спробуйте скажіть покупцеві, що в його наступному телефоні будуть лише дві кнопки, та ролик - він зі страху втече від вас, представляючи жахи набору SMS на коліщатку, що натискається.

 

Але Garmin Colorado, як і сама система Rock'n Roller - це щось інше. Це, якщо хочете, той самий випадок, коли виробники виявилися розумнішими за маркетологів. Інженери просто узяли, та перенесли основні органи управління на колесо. І якщо порівнювати за кількістю органів управління Garmin Colorado 300 і Garmin Quest, то в новинці всього на 2 кнопки менше (ми рахуємо само коліщатко за 2 кнопки, оскільки воно обертається в дві сторони), причому одна з них - "Speak/Mute", вже давно не використовується в навігаторах. Ну а маркетологи Garmin розкрутили Roller як щось абсолютно нове, що дозволяє обходитися одним коліщатком і так далі… Хоча, чого гріха таїти - введення тексту за допомогою коліщатка, коли ви послідовно перебираєте букви алфавіту, здатне вивести з себе найтерплячішого туриста. Спробуйте просто ввести "Проспект Шевченка" - і ви по-іншому зрозумієте сенс слів "моя адреса - не будинок і не вулиця...".

Задня кришка закривається досить туго але це пояснюється водонепроникністю корпусу. Поки прилад новий, зняти кришку для заміни батарей виявляється ой як непросто. Під кришкою від нас ховаються, власне, відсік для двох батарей типу АА, слот для карток SD і інфрачервоний порт. Використання батарей замість вбудованих акумуляторів - ознака професійного інструменту, адже в далекий похід завжди легко взяти запасні елементи живлення, ніж шукати розетку для зарядки. Слот для карток типу SD в епоху мікро і міні карток пам'яті теж можна віднести до плюсів. Картки такого формату значно легше діставати, передавати і міняти. Це можна робити навіть в рукавичках, а загубити SD-ку куди складніше, ніж T-Flash.

Ергономіка

Ергономіка в подібних пристроях не менш важлива, за технічні властивості, адже від зручності захвата залежить, чи не вискочить GPS - навігатор з руки в найвідповідальніший момент, залишивши вас наодинці з паперовими картами. В плані ергономіки корпус виглядає суперечливо. Перш за все, справа стосується балансування - воно практично ідеальне, і в будь-якому з положень ні верхня, ні нижняя частини навігатора не переважують, а значить сам по собі з руки він на волю не проситиметься, як це буває з погано збалансованими мобільними телефонами. Але з іншого боку, на корпусі немає штучних нерівностей, які підкреслювали б його "обгумованість" і покращували б хватку. І хоча GPS - навігатор не ковзає в руках навіть якщо його намочити, великі гладкі поверхні роблять його не таким ергономічним, як хотілося б.

Якщо ви - один з тих, хто ніколи не кладе гаджети екраном на стіл, то вам краще відразу приєднати карабін до Colorado 300. Без нього навігатор з горбатою спинкою лежить якраз на сріблястій пластиковій вставці кришки акумуляторного відсіку і його легко змахнути необережним рухом. Карабін з комплекту постачання частково вирішує цю проблему. Вам напевно вже стало ясно, що Colorado 300 розрахований на управління одним великим пальцем лівої або правої руки. Однаково пристосований як для лівши так і правші, - його дизайн таїть в собі ще один цікавий момент. Аби не затуляти пальцями екран, але одночасно мати доступ до коліщатка, треба тримати його лише в одному положенні - прилад лежить на долоні, чотири пальці руки на бічній грані навігатора, а великий палець - на роліку. В цьому випадку, якщо у вас велика рука і гнучкі пальці, ви зможете легко вправлятися зі всіма кнопками, і навіть дотягнутися до протилежної від пальця кнопки. У будь-яких інших положеннях тримати прилад міцно і зручно одночасно не виходить. Правда, карабін з комплекту постачання знову приходить на допомогу - зафіксувавши його між вказівним і середнім пальцями, можна крутити навігатор як вам надумається.

 

 

На жаль, про Colorado 300 ми не можемо сказати, що він лежить в руці, як влитий. В плані ергономіки GPSMAP 60 і eTrex виглядають набагато кращими. Важкий, крупний корпус, велику частину лицьової панелі якого займає екран, зручний для того, щоб носити його на поясі, підвішеним за ремінець з карабіном, діставати, аби глянути коректування маршруту і не більш. Якщо навігатор більше часу проводить на поясі, в рюкзаку або в кишені, ніж в руках, то все вищесказане не має жодного сенсу.

Програмні особливості Garmin Colorado 300

По функціональній насиченості Colorado 300 є вже наступним поколінням GPS - навігаторів, і порівнювати його з GPSMAP60 або eTrex некоректно. Перш за все, це обумовлено новим процесором, що значно підвищує швидкодію системи і, зокрема, промальовування карти. І треба сказати, на нових картах  з контурами будинків ця швидкодія відчувається як не можна краще. У максимальній деталізації карта в масштабі до 2 миль на сантиметр екрану промальовувалися менше однієї секунди. Більш того, разом з підтримкою топографічних карт і вбудованим барометричним альтиметром, він дає користувачеві нову можливість - дивитися довколишню карту і свою дорогу на ній в 3D. Це особливо зручно в гірській місцевості і дає можливість візуально уявити, через які висоти і низини прокладений твій маршрут.

Але, не гнатимемо коней. Garmin Colorado 300 вражає з першого меню, адже розробник повністю переробив навігацію під новий Rock'n Roller. І повинен сказати, що таке представлення меню не просто допомагає пристосуватися до управління роликом, але і анітрохи не поступається в інтуїтивності меню iPod. На відміну від автомобільних GPS - навігаторів, в туристичних питання "куди" не стоїть так актуально, як, допустимий, пошук маршрутних крапок, активація компаса, альтиметр або перегляд карти.

 

Але відразу скажемо - навігатор повністю сумісний з маршрутизованими картами, так що знайти найкоротшу дорогу до найближчої заправки або магазинчика вам не складе труднощів. Буквально в три кроки перемикаючись між профілями, ви вибираєте алгоритм прокладки маршруту - по дорогах на автомобілі, напростець пішки або взагалі лише по воді. При зміні профілю міняється і тема оформлення навігатора. Так само легко в два кліка ви можете дістати доступ до додаткових додатків навігатора, які можуть істотно полегшити ваш відпочинок або роботу. Погодьтеся - не в кожному навігаторі ви знайдете функцію по обчисленню площі. Хоча, так  відразу скажеш, кому вона може знадобитися.  А ось будильник - звичне, але чомусь завжди корисне доповнення, яке так само незаслужено забуто виробниками GPS - навігаторів. А в Colorado 300 він спрацює навіть при вимкненому приладі.

 

Вбудований компас в Colorado 300 дуже зручно поєднаний з дорожнім комп'ютером, на високому екрані все виглядає досить масштабно, аби бачити написи, не напружуючи зір. Окрім всього цього, Garmin Colorado 300 ще і виконує функції спортивного комп'ютера, як ForeRunner, і якщо ви придбаєте додатково до нього ще і безпровідний вимірювач пульсу, то зможете за допомогою програмного забезпечення викачувати на комп'ютер і аналізувати навантаження на ваш організм, ритми серця та іншу корисну інформацію.

 

Але основне призначення GPS - навігатора це, все ж, відображення вас на карті, і як вже було сказано, нові карти відображуються на повнокольоровому екрані чудово. У максимальній деталізації ви можете бачити не лише зелені масиви і дороги, але навіть рельєф місцевості. Можливо, комусь це буде корисно навіть в місті. Але безумовно, куди кориснішими виявляються контури будинків на карті. На навігаторах з 256-бітовим екраном вони майже зливаються із землею, а тут відмінно помітні. При збільшенні масштабу будівлі і об'єкти зникають, аби не перенавантажувати екран і процесор непотрібною інформацією. Ну і родзинка моделі - тривимірні топографічні карти, які відображують на екрані рельєф і ваше положення.

Враження від використання

Те, що Colorado 300 виділяється серед інших GPS - навігаторів, зайвий раз підтверджує його використання. Я б сказав, що це "нетрадиційний" GPS - навігатор, що виділяється, перш за все, своєю власною навігацією. І краще все це відчувається на прогулянці по природі. По-перше, Colorado 300 має відмінну чутливість, що дозволяє йому приймати сигнал з супутників навіть в складній місцевості, в ярах, в низинах і навіть в ландшафті з лісовими насадженнями, але не дуже густими. Так от, в такі хвилини відпочинку GPS - навігатор залишається єдиним гаджетом, який не хочеться просто викинути, як мобільний телефон.

Він трохи важкуватий, але своєю вагою постійно нагадує про свою присутність, що ніскільки не дратує. У будь-який момент ви без зусиль намацаєте його і через секунду Colorado 300 буде вже у вашій руці. Навігація, оптимізована для однієї руки, - це, звичайно, величезний плюс, деякі дії виконуєш не те, що за звичкою, а буквально напомацки. Загалом, можна сказати, що тут компанія Garmin вгадала бажання.

І хоча в комплекті з навігатором не поставляються жодних кріплень на засоби пересування, ви зможете замовити їх як на велосипед, так і на автомобіль. Але робити цього не слід - як тільки ви випускаєте навігатор з рук, його Rock'n'Roller перетворюється на пекельну машину, що працює проти вас. Не сподівайтеся прокласти маршрут, не відриваючи увагу від дороги, та і енергозбереження навігатора гаситиме підсвічування екрану кожні 10 секунд, а щоб побачити щось доведеться знову крутити заповітне колесо.

Висновки

Нарешті прийшов час поставити крапку і сказати, що Garmin Colorado 300 - це GPS - навігатор, точно розрахований на певного користувача і його певні завдання, а саме на туристів, любителів екстремального відпочинку і, можливо, рятувальних служб. Майже кожен пункт із списку його характеристик - це гідність, яку оцінять представники даної фокус-групи. Придбайте до нього безпровідний вимірювач пульсу Garmin - і датчик обертання педалей для велосипеда - і у вас відмінний маршрутний і біометричний комп'ютер для спортивних прогулянок на вихідних.

І хоча Garmin Colorado 300 не розрахований на використання в автомобілі, в міській їзді, ця модель так само легко впорається з прокладкою маршруту по закутках мегаполісу, як і представники серій StreetPilot і Nuvi.